Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ferrari 488 Spider odhodilo střechu a obléklo modrou

News

02.08.2015

Nejrychlejší v současné době vyráběné Ferrari s otevřeným kokpitem se jmenuje 488 Spider. Po představení kupé s označením 488 GTB přichází také kabriolet, pro jehož prezentaci zvolilo Ferrari netradiční modrou barvu.

Začátkem letošního roku Ferrari představilo nástupce modelu 458 Italia. Kupé s označením 488 GTB dostalo kromě upraveného vzhledu také nový osmiválec se dvěma turbodmychadly. Nyní došlo také na modernizaci otevřené verze, přichází Ferrari 488 Spider.

Novinka převzala základy z předchozího 458 Spider, využívá tedy rovněž pevnou skládací střechu, která se zvládá otevřít za pouhých 14 sekund. Pevné panely jsou oproti klasické plátěné střeše přeci jen komfortnějším řešením, Ferrari navíc jejich použití ospravedlňuje argumentem, že přináší také úsporu hmotnosti.

Stavba karoserie využívá 11 druhů hliníkových slitin, hořčíku a drahých kovů, skelet nabídne o 23% vyšší tuhost než 458 Spider a díky vylepšenému podvozku je novinka také o 12% rychlejší v zatáčkách. Celková hmotnost se oproti kupé zvýšila o 50 kg, suchá hmotnost nyní činí solidních 1420 kg.

Stejně jako u kupé, hlavní změnu oproti předchůdci najdete pod kapotou. Pryč je atmosférický V8, nová doba a ekologické nároky žádají přeplňování. Nový Spider se však s přechodem na turbomotor vypořádal se ctí, dvojitě přeplňovaný V8 o objemu 3,9 litru ze sebe vydá 492 kW při 8000/min a celých 760 Nm již při 3000/min. Standardně spojený je 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou s řazením ve stylu F1, jak již bývá u Ferrari zvykem.

Z nuly na sto se zvládá maranellský supersport rozjet za pouhé 3 sekundy, na dvojnásobnou rychlost vystřelí z klidu za 8,7 sekund. Výborné výkony pak podtrhuje maximální rychlost 325 km/h.

Ferrari 488 Spider se oficiálně představí na Frankfurtském autosalonu v září letošního roku a poté již nejrychlejší otevřené Ferrari zamíří k prvním zákazníkům. Prozatím si musíme vystačit s prvními fotografiemi, na kterých Spider pózuje v barvě Blu Corsa.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: