Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

SUV od Jaguaru v celé své kráse, maskuje jen světla

Tajné projekty

29.07.2015

Jaguar se s chystaným crossoverem vydává zcela novým směrem, a proto jej podrobuje extrémním zkouškám. Ještě před premiérou si můžeme prohlédnout pár záběrů mírně maskovaných prototypů.

Teploty -40 i +50 stupňů Celsia, to je prostředí, v němž automobilky běžně testují své modely. Musí se totiž ujistit, že budou dobře fungovat v extrémních mrazech a současně nevypoví službu, pokud s nimi budou jezdit zákazníci v Dubaji. Takové testování důkladně prověří všechny části auta, především pak chladicí systém a klimatizaci/topení.

Jaguar zveřejnil fotky z těchto zkoušek, které zachycují chystaný crossover F-Pace. Novinka je pochopitelně maskovaná, krycí polepy ale skrývají prakticky jen optiku předních a zadních světel. Díky tomu se můžeme přesvědčit, že sériový model, který se představí v září na autosalonu ve Frankfurtu, bude zvenku vypadat téměř stejně jako dva roky starý koncept C-X17.

Nový model se bude vyrábět v britské továrně v Solihullu a do prodeje se dostane v příštím roce. Nabídne novou generací čtyřválcových dvoulitrových motorů (naftový má v současnosti 132 kW a 430 Nm, benzinový 177 kW a 340 Nm) a dočká se pochopitelně i výkonných třílitrových V6.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: