Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Suverénní Jan Kopecký vyhrál potřetí v řadě Rally Bohemia

Sport

13.07.2015

Čtyři závody, čtyři vítězství – takové je letošní působení Jana Kopeckého v mistrovství ČR rally. Víkendovým triumfem v Rally Bohemia navíc do své sbírky přidal třetí vítězství v řadě na této soutěži.

Vítězství na domácím podniku, Rally Bohemia, která se jezdí v okolí Mladé Boleslavi, je pro Škodu skoro povinností. Česká značka zde dojela od roku 2009 vždy první. Letošní vítězství Jana Kopeckého a Pavla Dresslera – třetí v řadě – ale bylo přesvědčivější než to předchozí. Loni Kopeckému, tehdy ještě s Fabií S2000 pomohlo odstoupení Václava Pecha z první pozice, letos posádka Škody na nové Fabii R5 vedla od začátku soutěže. Pech byl ale silným konkurentem, v cíli měl celkovou ztrátu jen 51 sekund.

Smůlu měla druhá posádka Škody, Finové Esapekka Lappi a Janne Ferm byli v první etapě druzí a zajížděli vyrovnané časy s Kopeckým. Kvůli defektu však nabrali dvouminutovou ztrátu a stíhací jízda nestačila na víc než dotažení z průběžné sedmé na konečnou čtvrtou pozici. Lappi měl smůlu i ve druhé etapě – při snaze stáhnout náskok soupeřů překročil v 11. rychlostní zkoušce limit průměrné rychlosti 120 km/h a zkouška byla z výsledků vyškrtnuta.

Na druhém místě tedy dojel již zmíněný Václav Pech s Mini Countryman. Velkým překvapením je třetí místo Štěpána Vojtěcha, který se do konkurence moderních strojů vydal s Peugeotem 206 WRC.

Na startovní listině se objevila také další známá jména. K propagaci svého koncertu využil Rally Bohemia zpěvák Daniel Landa, který skončil celkově na 18. místě. V cíli 42. byla zpěvačka Olga Lounová a v doprovodné soutěži Rally Legend startoval s Opelem Kadett dvojnásobný vítěz Rally Bohemia z let 2009 a 2010, Fin Juho Hänninen.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: