Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Sotheby’s draží nejcennější kolekci aut všech dob. Nechybí papežovo Enzo a první vyrobený Veyron

News

13.07.2015

Známý aukční dům RM Sotheby’s doplní letošní Concours d’Elegance v Pebble Beach vskutku jedinečnou aukcí. Na prodej je kolekce s názvem The Pinnacle Portfolio, zahrnuje 24 vozů a jedná se o nejcennější sbírku automobilů, jaká kdy byla nabídnuta veřejnosti v dražbě.

Tři dny předtím, než se na golfovém hřišti v Pebble Beach představí stovky ceněných veteránů u příležitosti každoroční Concours d’Elegance, proběhne v kalifornském Monterrey ještě jedna automobilová událost, která rozhodně stojí za pozornost. Dne 13. srpna 2015 bude aukční dům RM Sotheby’s dražit sbírku automobilů s názvem The Pinnacle Portfolio.

Dle slov prodejce tvoří 24 automobilů nejcennější sbírku, jaká kdy byla nabídnuta v aukci. Všechny exponáty představují to nejlepší umění motoristické historie, ale i současnosti. Podstatnou část kolekce tvoří automobily značky Ferrari, od modelu 250 GT LWB California Spider z roku 1959 přes 288 GTO až po modely F40 LM a F50.

Vskutku jedinečným automobilem, před kterým se musí ve sbírce sklonit i jinak výjimečné Lamborghini Miura P400 SV, je poslední vyrobené Ferrari Enzo. Rudý supersport s pořadovým číslem 400, podepsaný šéfem Ferrari Lucou di Montezemolem, byl věnován papežovi Janu Pavlu II., který automobilu osobně požehnal. Můžete snad mít automobil s lepší minulostí?

První vyrobené Bugatti Veyron nebo McLaren F1 LM?

V německé části nabídky nemohou chybět legendární „racek“ Mercedes-Benz 300 SL, Porsche 356 A 1600 Speedster z roku 1956, nebo třeba Porsche 959 „Komfort“. Pro milovníky rychlosti v té nejvyšší podobě budou k dispozici hned dvě Bugatti Veyron, samozřejmě nikoliv obyčejná. Vedle Veyronu Super Sport o výkonu 1200 koní si můžete také pořídit zcela první vyrobený Veyron, vůz s výrobním číslem 001 najel za svůj 9letý život pouhých 764 mil.

Přibližně před měsícem prodal Rowan Atkinson svůj McLaren F1 za téměř 300 milionů korun. Pokud jste měli na podobné auto zálusk, i v tomto případě má Pinnacle Portfolio co nabídnout. Jeden ze dvou McLarenů F1, které byly výrobcem přestavěny na závodní specifikaci LM, je totiž součástí balení. Oproti standardním McLarenům disponuje aerodynamickými prvky pro zvýšení přítlaku a také podíleným motorem s výkonem 691 koní.

Sotheby’s očekává rekordní tržby

Pokud jste zrovna uvažovali o rozšíření svého vozového parku a na účtu máte k dispozici odhadem několik desítek, ne-li rovnou stovek milionů dolarů, srpnová aukce v Monterrey bude jistě skvělou příležitostí k nákupu. Výsledky aukcí je složité odhadovat předem, vzhledem k jedinečnosti některých exemplářů ale není divu, že RM Sotheby’s ale tentokrát očekává rekordní částku…

Samotná registrace na aukci však vyjde na relativně přijatelných 300 dolarů, přičemž s můžete vzít s sebou jednu osobu jako doprovod a obdržíte oficiální katalog. Více informací o nabízených automobilech naleznete na webových stránkách aukce.

Zdroj fotografií: RM Sotheby’s 

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: