Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Renaulty Mégane a Scénic končí s atmosférickými motory, seženete je ve výprodeji

Český trh

12.07.2015

S přechodem na emisní normu Euro 6 z Renaultů mizí benzinový čtyřválec 1,6 l 16V o výkonu 81 kW. Dá se však ještě sehnat ve výprodeji skladových zásob.

Motor 1,6 l 16V o výkonu 81 kW (110 koní) je cenově dostupným, relativně jednoduchým a spolehlivým motorem. Jeho dny jsou ale sečteny, novým základem se stává dosavadní střed nabídky 1,2 l TCe/85 kW, který je však o 30 000 Kč dražší. Platí to pro modelové řady Mégane i Scénic. Ale ti, kdo touží po levném a nenáročném motoru pod kapotou Renaultu, nemusí zoufat – české zastoupení ještě doprodává skladové kusy.

Šestnáctistovka zůstává v nabídce v jediném modelu, v sedanu Fluence. Zde ale prošla modernizací na Euro 6, která mimo jiné zvýšila výkon na 84 kW. Ve Fluence pro změnu není benzinová alternativa s turbem, nabídku motorů tvoří totiž jen dvě pohonné jednotky – vedle atmosférické šestnáctistovky je to turbodiesel 1,5 l dCi o výkonu 81 kW.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: