Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda Fabia R5 vybojovala první vítězství v mistrovství světa, o víkendu bude startovat doma

News

07.07.2015

Na polské rally získala finská posádka Lappi/Fermi pro Škodu Fabia R5 první vítězství v mistrovství světa rally WRC 2. Na druhém místě skončili Švédové Tidemand a Axelsson, taktéž s Fabií R5. O víkendu bude nový škodovácký speciál také na startu Rally Bohemia.

Polská rally dělí kalendář mistrovství světa na dvě poloviny. Právě v půlce sezóny se Fabia R5 dočkala prvního vítězství v prestižním šampionátu, konkrétně v kategorii WRC 2. Tým Škoda Motorsport tím navázal na nadějný výsledek z italské rally, kde obsadil druhé a třetí místo. Tentokrát se posádky pilotů Lappiho a Tidemanda posunuly ještě o stupínek výš.

Domácí příznivci ale nemusí za novým škodováckým speciálem jezdit daleko. Po třech triumfech Jana Kopeckého v Mistrovství České republiky – v dubnu na Rallye Šumava, v květnu na Rallye Český Krumlov a v červnu na Rallye Hustopeče – se Fabia R5 postaví také na start Rally Bohemia. Ta se jede o nadcházejícím víkendu 12. a 13. července v Mladé Boleslavi a okolí.

TIP: Fabii R5 jsme okusili na vlastní kůži, přečtětě si naše dojmy!

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: