Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mercedes CLS Shooting Brake se další generace nedočká, kupují ho jen Evropané

News

07.07.2015

První generace CLS byla jen čtyřdveřovým kupé a třetí na tom bude stejně. S nástupcem extravagantního kombi Shooting Brake Mercedes nepočítá.

Uvedení CLS Shooting Brake v roce 2012 bylo pro Mercedes-Benz logickým krokem. Kombi rozšířilo okruh možných zákazníků o ty, kterým se líbí výrazný styl čtyřdveřového kupé, zároveň však nechtějí dělat kompromisy v praktických otázkách. Jenže nová verze, která se objevila s druhou generací, s ní zase odejde. S nástupcem automobilka nepočítá, ačkoliv návrh designu má již rozpracovaný. Z trhu tedy za tří roky zmizí jeden z nejkrásnějších kombíků všech dob.

Důvodem není ani tak malý zájem jako spíš jeho regionální vymezení. O Shooting Brake je zájem jen v Evropě, zatímco na důležitých trzích v USA a v Číně, které obecně kombíky příliš nepreferují, je poptávka minimální. A automobilka, která nabízí 25 modelů a jejich karosářských variant, si zkrátka nemůže dovolit ten luxus vyrábět okrajový model, který se prodává jen v jedné části světa.

Zdroj: Car Magazine

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: