Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

SUV Jaguar F-Pace má za sebou cyklistickou předpremiéru

Tajné projekty

01.07.2015

Crossover Jaguar se sice oficiálně představí až na podzim, automobilka ale zveřejnila již nyní první obrázky předsériového auta, které bude k vidění o víkendu na startu Tour de France.

Britskou cyklistickou stáj Team Sky a jejího jezdce Chrise Frooma bude na první etapě Tour de France doprovázet prototyp crossoveru Jaguar F-Pace. Ta startuje v sobotu 4. července v nizozemském Utrechtu. Nový model, který prochází závěrečnými fázemi testování, tak bude poprvé k vidění, a to rovnou v pohybu.

W-_aXexcTvM

První Jaguar tohoto druhu má oficiální premiéru naplánovanou na zářijový autosalon ve Frankfurtu. Jeho konkurenty budou především Porsche Macan a BMW X4. Vyrábět se bude v rozšířené továrně Land Roveru v Solihullu, kde již vzniká technicky spřízněný sedan Jaguar XE. Design modelu naznačil už před dvěma lety koncept C-X17.

V hierarchii koncernu Jaguar Land Rover se zařadí mezi modely Range Rover Evoque a Range Rover Sport, přičemž by se měl stát celosvětově nejprodávanějším modelem značky Jaguar. Proto nabídne vedle lehké hliníkové karoserie také širokou škálu motorů sahající od dvoulitrových čtyřválců, přes 3,0 l V6 s kompresorem až po výkonný pětilitr.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: