Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mini Clubman je kombi, co má šest dveří

Představení

27.06.2015

Nová generace Mini Clubman vyrostla do délky o 320 mm. Je praktičtější, má totiž dva páry plnohodnotných bočních dveří, zachovává si však atypický přístup do kufru.

První generace novodobého Mini Clubman byla něčím pro opravdové excentriky: ani ne čtyřmetrové kombi mělo proti hatchbacku prodloužený rozvor a „půldveře“, které usnadnily na straně chodníku nastupování na zadní sedadla. Nová generace je mnohem konvenčnější a také větší a praktičtější.

Základem pro nový Clubman se stal loni uvedený pětidveřový hatchback. Ten má sám o 7 cm delší rozvor a o 16 cm celkovou délku než třídveřové Mini, Clubman ale přidává dalších 10, resp. 27 cm. A také je o 7 cm širší. Proti stále kompromisnímu „pětidvířku“ proto přináší více vnitřního prostoru a především větší kufr. Základní objem 360 l je v kontextu značky Mini výbornou hodnotou, sklopením sedadel dělených v poměru 40:20:40 se dále zvětší na 1250 l.

Přístup do zavazadlového prostoru je vyřešen nekonvenčně, avšak v duchu tradic kombíků značky Mini. Místo výklopné stěny se má Clubman pár do boků otevíraných křídlových dveří. Celkem má tedy novinka šestery dveře.

Nabídka motorů čítá tři možnosti. Základem je tříválec Cooper, přeplňovaná patnáctistovka s výkonem 100 kW. Cooper S má čtyřválcový dvoulitr se 141 kW a naftový Cooper D ze stejného objemu dává 110 kW. Novinkou v rámci značky Mini je volitelná osmistupňová automatická převodovka – dosud si nová generace, na rozdíl od technicky spřízněného BMW 2 Active Tourer, musela vystačit se šesti stupni.

V budoucnu se Mini chce zaměřit jen na pět klíčových modelů, mezi nimiž nebude chybět Clubman, klasický třídveřových hatchback ani crossover Countryman. To je zásadní zúžení produktové řady proti nedávnému stavu, kdy kromě výše uvedených verzí nabídka zahrnovala osm verzí, mezi nimi již neprodávaný kabriolet, roadster a kupé.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: