Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nissan Juke-R 2.0 žádný dvoulitr nemá, pohání jej motor z GT-R Nismo

Představení

26.06.2015

Po třech letech od představení zběsilého Nissanu Juke-R přichází nová verze, označená ve stylu počítačové terminologie přívlastkem 2.0 – za tímto číslem se skrývá zvýšení výkonu ze 485 na rovných 600 koní.

Nissan Juke-R toho s výchozím modelem vedle designu moc společného nemá. Do karoserie malého crossoveru se místo příčně uloženého čtyřválce nastěhoval 3,8 l V6 se dvěma turby, v podélné konfiguraci pohánějící všechna kola. Jedná se o pohonnou soustavu z Nissanu GT-R.

V roce 2012 tento model dával 357 kW, tedy 485 koní. To stačilo k akceleraci z 0 na 100 km/h za zběsilých 3,7 sekundy. Pro velký zájem zámožných zákazníků se z prototypu nakonec stala i malosériová záležitost – Nissan celkem postavil 21 kusů.

Nyní přichází čas na modernizaci, která se představuje na Festival of Speed v Goodwoodu. Nissan slaví páté výročí od zahájení výroby modelu Juke (mimochodem, celkem vzniklo již více než 600 tisíc kusů) představením vylepšené verze. Design je odvozený od faceliftovaného Juku, konkrétně sportovní verze Juke Nismo. Pochopitelně ale prošel řadou úprav a především uvnitř ukrývá silnější motor. Ten pochází z GT-R Nismo, ze stejného objemu 3,8 l nově dává rovných 600 koní, tedy 441 kW. Dynamické parametry Nissan zatím nezveřejnil, alespoň si ale můžete novinku prohlédnout v akci na přiloženém videu.

rRwo-zfOikM

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: