Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda Superb Combi se už vyrábí, prodávat se začne v září

News

22.06.2015

Škoda ve výrobním závodu v Kvasinách zahájila sériovou produkci třetí generace Superbu v provedení kombi. Karoserie liftback se zde vyrábí již od března.

Prvním vyrobeným Superbem Combi nové generace je dvoulitrový turbodiesel v bílém odstínu Moon, který je určen pro český trh. Z linky sjel 22. června. Ve výrobním programu doplňuje dva stávající modely, Superb v provedení liftback a SUV Yeti.

Výstavní premiéra Superbu Combi je naplánována na září na autosalon ve Frankfurtu, ve stejnou dobu bude také záhájen prodej modelu.

Tip: Superb Combi jsme už důkladně prozkoumali, přečtěte si více

Pro továrnu v Kvasinách je to ale jen jeden z milníků v rozsáhlém plánu modernizace. Automobilka investovala do výrobních technologií, které umožňují produkci modelů na platformě MQB, a do logistiky. Chystá se ale i další modernizace a rozšiřování závodu i okolní infrastruktury. Cílem je do roku 2018 rozšířit kapacitu na 280 000 vozů ročně, ke stávajícím 4500 zaměstnancům přibude 1300 nových. Celková výše investice činí 7,2 miliardy korun.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: