Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nejlevnější McLaren se jmenuje 540C a vyjde na pět milionů

News

22.04.2015

Na autosalonu v Shanghaii byl představen nový model tradiční anglické značky McLaren. Dle výrobce se má jednat o nejdostupnější alternativu, jak si dopřát vůz tohoto slavného jména. O levnou záležitost se přesto nejedná, základní cena v přepočtu činí 4,9 milionu Kč.

McLaren, britská automobilka založená závodníkem Brucem McLarenem, je známá především účastí v závodech F1 a legendárním supersportem McLaren F1. Ten byl v 90. letech nejrychlejším sériovým strojem, jaký bylo možné na silnicích spatřit, a dodnes v tomto ohledu patří ke světové špičce.

V posledních letech McLaren pravidelně přichází s modely, které konkurují i těm nejšpičkovějším vozům jako LaFerrari či Bugatti Veyron. Nyní ale v Číně představil typ 540C, který otevírá značce obzory na druhé straně spektra: má za cíl oslovit zákazníky, kteří doposud jezdili například Audi R8 či Porsche 911 Turbo.

Jistě, ani nejmenší McLaren rozhodně není z levného kraje, o čemž svědčí základní cena 126 000 liber (přibližně 4,9 milionu Kč). Oproti vrcholnému modelu P1 se však jedná o částku přibližně sedmkrát nižší.

Má co nabídnout i za "pouhých" pět milionů

Technicky i vzhledově vychází McLaren 540C z nedávno představeného stájového kolegy 570S. Dvojitě přeplňovaný osmiválec o objemu 3,8 litru nabízí nově o něco nižší výkon 540 koní a točivý moment 540 Nm (570S disponuje 570 koňmi a 600 Nm).

Se 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou zvládne zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy, maximální rychlost by pak měla být rovných 320 km/h. Lví podíl na skvělých výkonech má nízká suchá hmotnost 1311 kg.

Dají zákazníci přednost McLarenu na úkor Porsche?

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: