Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nejlevnější McLaren se jmenuje 540C a vyjde na pět milionů

News

22.04.2015

Na autosalonu v Shanghaii byl představen nový model tradiční anglické značky McLaren. Dle výrobce se má jednat o nejdostupnější alternativu, jak si dopřát vůz tohoto slavného jména. O levnou záležitost se přesto nejedná, základní cena v přepočtu činí 4,9 milionu Kč.

McLaren, britská automobilka založená závodníkem Brucem McLarenem, je známá především účastí v závodech F1 a legendárním supersportem McLaren F1. Ten byl v 90. letech nejrychlejším sériovým strojem, jaký bylo možné na silnicích spatřit, a dodnes v tomto ohledu patří ke světové špičce.

V posledních letech McLaren pravidelně přichází s modely, které konkurují i těm nejšpičkovějším vozům jako LaFerrari či Bugatti Veyron. Nyní ale v Číně představil typ 540C, který otevírá značce obzory na druhé straně spektra: má za cíl oslovit zákazníky, kteří doposud jezdili například Audi R8 či Porsche 911 Turbo.

Jistě, ani nejmenší McLaren rozhodně není z levného kraje, o čemž svědčí základní cena 126 000 liber (přibližně 4,9 milionu Kč). Oproti vrcholnému modelu P1 se však jedná o částku přibližně sedmkrát nižší.

Má co nabídnout i za "pouhých" pět milionů

Technicky i vzhledově vychází McLaren 540C z nedávno představeného stájového kolegy 570S. Dvojitě přeplňovaný osmiválec o objemu 3,8 litru nabízí nově o něco nižší výkon 540 koní a točivý moment 540 Nm (570S disponuje 570 koňmi a 600 Nm).

Se 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou zvládne zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy, maximální rychlost by pak měla být rovných 320 km/h. Lví podíl na skvělých výkonech má nízká suchá hmotnost 1311 kg.

Dají zákazníci přednost McLarenu na úkor Porsche?

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: