Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volkswagen C Coupé GTE: Předobraz nového Phaetonu má dvoulitr a techniku z Audi

Představení

21.04.2015

Na šanghajském autosalonu se představuje studie dalšího vývoje luxusních Volkswagenů. Nástupcem Phaetonu bude méně usedlá dvojice modelů.

Koncept Volkswagen C Coupé GTE není kupé, ale klasický pětimetrový sedan s třímetrovým rozvorem náprav. Sází na podstatně dynamičtější design než současný reprezentant Volkswagenu v luxusním segmentu, model Phaeton vyráběný od roku 2002.

TIP: Podívejte se na 5 největších plagiátů autosalonu v Šanghaji

Studie láká na plug-in hybridní pohon, který kombinuje čtyřválec 2,0 l TSI o výkonu 155 kW a elektromotor s 91 kW. Společně poskytují maximálně 180 kW a 500 Nm. S touto podélně uloženou dvojicí agregátů je spojena osmistupňová automatická převodovka, poháněna jsou přední kola. Konstrukční platforma MLB je převzata od Audi, ve své nejnovější evoluci bude základem všech modelů od příští generace Audi A4 až po nástupce Porsche Panamera.

C Coupé GTE měří na délku 5072 mm a rozvor je dlouhý 3001 mm. První rozměr odpovídá standardnímu provedení současného Phaetonu, druhý se shoduje s prodlouženou verzí vlajkové lodi Volkswagenu. Tato symbolická shoda doplňuje zajímavý fakt – Volkswagen chystá hned dva modely podobného zaměření. Menší z nich by se měl velikostí shodovat s konceptem a bude určen pro zákazníky v Číně, větší varianta pak bude přímým nástupcem Phaetonu na všech trzích.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: