Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Alfa Romeo se nevzdává! Bude ji pohánět motor z Ferrari?

News

09.04.2015

Navzdory spekulacím o nejasné budoucnosti italské automobilky má vedení Alfy Romeo velkolepé plány. Pro nový model střední třídy, který nejspíše ponese tradiční jméno Giulia, chystá zcela nové motory. Krom jiných také šestiválce odvozené od Ferrari!

Alfa Romeo, tradiční výrobce vozů řídící se heslem „Cuore Sportivo“, v poslední době neprožívá zrovna nejlepší časy. Po ukončení výroby velkého typu 159 bez nástupce je nabídka modelů povážlivě tenká. Prodeje stárnoucího MiTa a Giulietty se každý rok propadají a sportovní 4C je příliš okrajovou záležitostí na to, aby promluvila do výsledku hospodaření.

V tomto světle není divu, že se neustále množí spekulace o možném prodeji automobilky koncernu Volkswagen, či dokonce úplném zániku slavné značky. Vedení koncernu Fiat-Chrysler Automobile (FCA), pod který Alfa Romeo spadá, má ale se značkou stále velké plány.

Vysvobodí alfu nový model střední třídy?

V současné době se pozornost všech upíná hlavně na nový model střední třídy, který pravděpodobně ponese tradiční jméno Giulia. Představení Giulie, sedanu s pohonem zadních kol na upravené platformě Maserati Ghibli, je již několik let odkládáno, poslední avizovaný termín zní konec letošního roku.

Slibnou informací jsou dnes zveřejněné plány na výrobu dvou nových motorů určených pro výše zmíněný sedan.

V italské továrně u Termoli bude pro potřeby Alfy Romeo montován vysokovýkonný čtyřválec a hlavně nový šestiválec odvozený od Ferrari. Tím se také potvrzují spekulace, že Ferrari má pro svůj základní model v plánu použít dvojitě přeplňovaný šestiválec.

Přeplňované budou zřejmě oba nové motory. Hlavně zmíněný šestiválec by v kombinaci s pohonem zadních kol mohl z nové Alfy udělat nebezpečného konkurenta vrcholných verzí BMW 3 či Audi A4.

Zástupci FCA uvádějí, že přestavba motorárny v Termoli je již v plném proudu. Investice ve výši 500 milionů eur by měla být realizována v průběhu následujících 6 měsíců. Nechme se překvapit, zda-li Alfa Romeo dostojí svým slibům a dočkáme se jejího návratu na výsluní.

Zdroje renderů a skic: Car Magazine, Auto Edizione

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: