Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Na legendární Nordschleife bude omezena rychlost. Nastal konec rekordů?

News

07.04.2015

Německý svaz motoristického sportu rozhodl o omezení maximální rychlosti na jednom z nejslavnějších závodních okruhů světa, severní smyčce Nürburgringu. Stalo se tak po nedávné nehodě, při které neovladatelný vůz vyletěl mimo trať a zabil jednoho z diváků. Omezení má platit i přímo během závodů!

Nürburgring, konkrétně jeho část zvaná Norschleife (severní smyčka), patří mezi místa, kde se psala automobilová historie. Závodní okruh v západní části Německa měří 20,832 km, kvůli jeho náročnosti se mu přezdívá Zelené peklo.

Svou přezdívku bohužel potvrdil při nedávné nehodě, kdy jeden ze závodníků se svým Nissanem GT-R Nismo ztratil přítlak a vyletěl mimo trať. V jeho cestě se však nacházel jeden z diváků, který srážku s letícím vozem nepřežil. Ironií osudu se vše stalo na místě zvaném Flugplatz, které je známé právě nebezpečnými přelety přes horizont.

Nehodu můžete vidět na videu níže.

5quxhNEio_g

V reakci na tuto událost dnes německý svaz motoristického sportu vydal soubor opatření, která by dalším neštěstím měla zabránit. Kromě omezení diváckých míst v nebezpečných oblastech včetně zmíněného Flugplatzu zahrnuje také kroky poměrně kontroverzní.

V celkem čtyřech úsecích bude zavedena maximální povolená rychlost, ve třech případech 200 km/h, ve zbývajících pak 250 km/h. Rychlost bude přímo kontrolována pomocí GPS a překročení trestáno přísnými sankcemi. U nejvýkonnějších kategorií závodních vozů, jako je například GT-3, také dojde ke snížení maximálního výkonu o 5 %.

Je jasné, že pořadatelé se musí snažit o maximální bezpečnost, avšak opatření v podobě nejvyšší dovolené rychlosti na závodním okruhu působí poněkud zvláštně. Z motoristického sportu se tak i nadále vytrácí napětí, vzrušení z nebezpečí a touha překonávat sebe sama, která v minulosti lákala bezpočet diváků.

Zdroj: auto motor und sport

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: