Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mercedes-Benz třídy C je světovým autem roku 2015, porazil Passat i Mustang

News

04.04.2015

Letošním vítězem ankety World Car of the Year (WCOTY) se stal Mercedes-Benz třídy C. Mercedes anketu opanoval, dílčí ocenění totiž získaly ještě modely S Coupé a AMG GT. Porota ocenila také Citroën C4 Cactus a BMW i8.

Pokračující modelová ofenziva Mercedesu se setkává s úspěchem. Poslední provedení třídy C s označením W205, vyráběné od loňského roku, je povedené auto. A to natolik, že se mu podařilo získat prestižní ocenění 2015 World Car of the Year (WCOTY), které se vyhlašovalo na začátku dubna v New Yorku.

Titul WCOTY každoročně uděluje porota složená z automobilových novinářů z celého světa, na rozdíl od řady dalších obdobných ocenění zde rozhoduje odborná veřejnost na základě mnoha kritérií.

V závěrečném kole se utkal Mercedes-Benz třídy C, Volkswagen Passat a Ford Mustang. Porota na vítězném Mercedesu ocenila zejména jeho hybridní konstrukci kombinující hliník a ocel, propracované pohonné ústrojí a z hlediska posádky velmi dobrou kvalitu jízdy.

Kromě hlavní kategorie světového auta roku porota dále ocenila Mercedes-Benz S Coupé jako Světové luxusní auto roku a Mercedes AMG GT jako Světové sportovní auto roku. V anketě také uspěl Citroën C4 Cactus za svůj progresivní design a BMW i8 za moderní přístup k ekologii.

Evropa upřednostnila Passat, Česko Fabii

Zatímco v celosvětovém měřítku Mercedes-Benz třídy C svého konkurenta VW Passat porazil, v evropské anketě se vítězem již před měsícem stal právě Passat.

Zcela v jiném duchu pak rozhodovala porota v případě České republiky, kdy se oba výše zmíněné modely musely sklonit před domácí Škodou Fabií.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: