Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Sebastian Vettel přivezl Ferrari k prvnímu vítězství v F1 po dvou letech

News

29.03.2015

Velká cena Malajsie přinesla překvapivý výsledek. Sebastian Vettel si ve svém druhém závodě za Ferrari dojel pro vítězství a překvapivě tak narušil dominanci Mercedesu.

V loňském roce tým Mercedes vyhrál 16 z 19 závodů Formule 1 a po prvním letošním závodě to vypadalo, že sezóna 2015 se bude vyvíjet podobným směrem. Čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel sice ve Velké ceně Austrálie dojel na třetím místě za oběma Mercedesy, měl ale propastnou půlminutovou ztrátu.

V tomto kontextu je Vettelův výkon v Malajsii velkým překvapením. V kvalifikaci vybojoval druhé místo a v závodě zvítězil - zčásti díky lepší strategii, ale také díky rychlosti. Na trati se mu povedlo předjet Rosberga a Hamilton, který byl po posledních zastávkách v boxech druhý za Vettelem, na tempo vedoucího Ferrari neměl odpověď.

Naposledy se italský tým mohl radovat z vítězství v roce 2013, kdy Fernando Alonso vyhrál v úvodu sezóny velké ceny v Číně a Španělsku.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: