Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Fotogalerie: Nissan GT-R na ledu aneb Godzilla se ráda klouže

News

27.03.2015

Přijali jsme pozvání Nissanu vyzkoušet si ostré verze Nismo v poněkud netradičním prostředí, za polárním kruhem. (48x foto)

V magazínu auto motor a sport, jehož čtvrté číslo je právě na stáncích, najdete mimo jiné reportáž ze zamrzlého švédského jezera kousek od polárního kruhu. To je tak obrovské a led tak tlustý, že je možné pomocí sněžných pluhů a fréz vytvořit na jeho povrchu přesné kopie známých světových okruhů jako je Nürburgring či Silverstone a nechat na nich řádit supersporty s pneumatikami plnými hřebů.

K dispozici jsme měli dvě čtyřkolky z dílen Nisma a jednu zadokolku, konkrétně Juke Nismo RS s pohonem všech kol, zabijácké GT-R (přezdívané velmi přiléhavě „Godzilla“) a 370Z Nismo, jehož výborný manuál a pohon zadních kol sliboval opravdovou řidičskou nirvánu. Kousky ledu odlétávají od kol, vy se řítíte zatáčkou dveřmi napřed a pokoušíte se překonat pud sebezáchovy a místo brzdy šlapat na plyn: jen tak lze totiž mezi sněhovými bariérami přežít. Jak nám to šlo, jak správně na ledu zacházet s autem a je GT-R na ledu spíše děsivé, nebo děsivě skvělé? To a ještě mnohem víc si už přečtěte v časopise, jako malou ochutnávku pro vás však máme mrazivě skvělou galerii fotek.

TIP: Víte, že měsíčník auto motor a sport na svých facebookových stránkách zveřejňuje zajímavé fotografie ze zákulisí?  https://www.facebook.com/amsCZ

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: