Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Omezení výroby a propouštění, hlásí (nejen) Volkswagen o své továrně v Rusku

News

25.03.2015

Ekonomické sankce vůči Rusku čím dál více doléhají také na místní automobilový trh. Útlum aktivity na ruském trhu nyní oznámil i koncern Volkswagen, který vyrábí vozy několika svých značek v západoruské Kaluze.

Zdá se, že ekonomické sankce vůči Rusku uplatňované Spojenými státy a Evropskou unií od loňského roku si vybírají svou daň i na ruském trhu s automobily.

V návaznosti na velký propad poptávky hlásí koncern Volkswagen omezení produkce a propouštění ve svém závodě u města Kaluga. Zde v současné době vznikají modely několika koncernových značek určené pro ruský trh, mezi nimi mimo jiné Audi A6, Q5 a Q7, VW Polo, Tiguan a také Škoda Rapid a Octavia. Čtvrtá značka německého koncernu, Seat, již dříve opustila ruský trh docela.

Sankce v souběhu s výrazným poklesem ceny ropy na světových trzích a devalvací ruského rublu zapříčinily meziroční pokles prodeje nových aut o 38 %, přičemž se očekává pokles o dalších 25 %. Pro řadu automobilek přitom Rusko představuje významné odbytiště.

Objem výroby snižuje i GM nebo Nissan

Volkswagen není jediný výrobce, který omezuje své aktivity na ruském trhu. Minulý týden se koncern General Motors rozhodl ze stejných důvodů dokonce zcela uzavřít svou továrnu v Petrohradu, kde doposud více než 1 000 zaměstnanců produkovalo vozy značek Chevrolet a Opel (například Opel Astra či Chevrolet Cruze). Prodej Opelů by měl být v Rusku ukončen zcela.

Nissan ve stejné době omezil produkci svého petrohradského závodu na pouhých 16 dní v měsíci.

Názory na budoucí vývoj se různí. Zatímco někteří výrobci Rusko v podstatě opouští (GM), Volkswagen stále věří, že pokles prodejů je jen dočasný, a že trh stále skrývá velký potenciál.

Zdroj: Reuters, VW, GM

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: