Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nissan Pulsar DIG-T 190 je rodinný warm-hatch pod půl milionu

News

23.03.2015

Nissan Pulsar asi nikdy nebude trhat dlažební kostky ze země při startu od semaforů, přesto je jeho vrcholná 190koňová verze hodná pozornosti. Půjde o zajímavou volbu pro všechny tatínky, kteří si chtějí jízdu čas od času trochu zpestřit.

Protože tak či onak, 190 koní je 190 koní. Být na stovce za 7,7 sekundy a mít možnost jet skoro 220 km/h, to nezní marně. Pulsar DIG-T 190 přitom stále zůstává v první řadě prostorným rodinným hatchbackem, což je pro mnohé zákazníky výhoda.

V autě pracuje přeplňovaný benzinový čtyřválec 1.6 DIG-T o nejvyšším výkonu 140 kW (zmiňovaných 190 koní) a točivém momentu 240 Nm. Na papíře vykazuje průměrnou spotřebu 5,7 l/100 km, v reálu věříme, že se vejde do osmi.

Prozatím nejvýkonnější pulsar se dále odlišuje speciálním designem litých kol (17- či 18palcová), černým podbarvením předních světlometů a chromovanou koncovkou výfuku. V interiéru pak nabídne oživení v podobě lišt s texturou na pohled podobnou karbonu a pár dalších detailů odlišných od ostatních modelů.

Na fotkách se prezentuje směle bok po boku s konceptem Nissan Pulsar Nismo. Ten by mohl v budoucnu spatřit světlo světa ve 275koňové verzi konkurující opravdovým hot-hatchům. To bude samozřejmě ještě „trochu“ jiná káva...

A kolik že přesně stojí? Nejlevněji lze Nissan Pulsar DIG-T 190 na našem trhu pořídit ve výbavě Acenta za 490 000 Kč, vyšperkovaná verze Tekna stojí 570 000 Kč. Vůz již můžete objednávat, první kusy dorazí do ČR v květnu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: