Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škodě se daří, za rok 2014 prodala poprvé více než milion aut

News

23.03.2015

Největší domácí automobilka Škoda Auto pokračuje v jízdě na vlně úspěchu. Bilance za loňský rok dopadla na výbornou: více než 1 000 000 prodaných vozů, rostoucí tržby a nové modely na obzoru. Škoda Octavia je 8. nejprodávanějším vozem v Evropě.

Ať už patříte mezi příznivce škodovek či nikoliv, jedno tradičnímu výrobci upřít rozhodně nelze. V posledních letech se mu daří.

I v roce 2014 totiž Škoda Auto rostla takřka na všech frontách. Vůbec poprvé se automobilce podařilo prodat více než milion vozů za rok (konkrétně 1 037 200), což představuje více jak 12% nárůst oproti roku 2013.

Psali jsme: Škoda Octavia RS 230 má více koní, jede 250 km/h
Psali jsme: Kompletní ceník Škody Superb, nejdražší verze za 1 081 900 Kč

Ještě důležitější však je, že Škoda na svých vozech vydělává, což potvrzují rekordní tržby a hospodářský výsledek. Oproti předchozímu roku vzrostly tržby o 13,9 procenta na 11,8 miliard eur, provozní výsledek pak vzrostl o 56,5 procenta na 817 milionů eur. Díky údajné nákladové kázni výrazně vzrostl i zisk po zdanění, který činil 665 milionů eur.

„Překročením hranice 1 000 000 prodaných vozů za rok jsme se s naší moderní modelovou paletou na světovém trhu trvale etablovali mezi velkými výrobci automobilů," pochvaluje si výsledky společnosti předseda představenstva Winfried Vahland.

A co že stojí za úspěchem? Jedná se především o kombinaci dlouho očekávaného oživení trhu v loňském roce, úspěšné expanze na nové trhy (Čína) a hlavně etablování nových modelů s Octavií v čele. Samotná Octavia tvoří přibližně 40 % celkových prodejů, v roce 2014 se stala dokonce 8. nejprodávanějším vozem v Evropě.

V následujících letech plánuje Škoda zvýšit své celosvětové prodeje minimálně na 1,5 milionu vozů ročně, růstový potenciál vidí v Turecku, Izraeli, ale také v severní Africe.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: