Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Superb Combi: V květnu od 630 tisíc, obří záď bude chic!

News

17.03.2015

Zatímco podobu liftbacku už dobře známe, verze kombi je zatím zahalena rouškou tajemství. Vypátrali jsme však několik zajímavostí, včetně ceny!

Velkou neznámou je zatím to hlavní: objem zavazadelníku. S největší pravděpodobností dojde k mezigeneračnímu zvětšení podobnému jako u liftbacku, tedy přibližně o 30 litrů na více než 650 l. Dle vyjádření šéfdesignera Jozefa Kabaně máme očekávat velmi sportovně střižené kombi se splývající zádí, maximální objem zavazadelníku (po sklopení opěradel, po střechu) by se proto, na rozdíl od základního objemu, mohl dokonce o něco zmenšit.

Psali jsme: Kompletní ceník Škody Superb
Psali jsme: Škoda Superb III: starý vs. nový
Psali jsme: Škoda Superb III ukazuje svůj interiér

Vývoj liftbacku a kombi probíhal současně, na dálnicích tak už můžete potkávat zamaskované testovací exempláře. Rozměry kombíku budou stejné jako liftbacku, plus minus několik málo milimetrů.

Technika stejná jako u liftbacku, objednávky od června

Příplatkové elektricky ovládané víko s možností otevírání „kopnutím“ pod auto rozsekne zadní svítilny vejpůl, podrobný ceník a s ním i možnost objednat si vůz přijdou v průběhu května či na začátku června. Oficiální výstavní premiéra se odehraje na podzim ve Frankfurtu.

Už nyní je jasné, že nabídka motorů zůstane naprosto stejná jako u liftbacku, tedy že základem bude naftová 1,6 o výkonu 88 kW a benzinové TSI se 110 kW. Pohon všech kol se bude pojit se stejnými motory jako u liftbacku, těšit se proto můžeme i na nové spojení Haldexu a 1.4 TSI.

Cena Superbu Combi: snad do 630 tisíc. Bude i biturbo?

Časem se však začne blýskat na lepší časy: tlak škodováků na mateřský koncern přinese nejen skvělý digitální přístrojový štít, který známe z Passatu, ale možná i vznětové biturbo o výkonu 240 koní. Sportovní verze RS bohužel určitě nebude, kromě výbavy Laurin a Klement však zákazníci mohou očekávat sportovní paket s prahovými lištami, sportovními sedadly či spojlery a při faceliftu přibude i zvýšená „terénní“ verze. Zatím však není jasné, zda půjde o obyčejný Outdoor paket či přímo verzi Scout. Sázíme na to druhé.

Na závěr klíčová otázka: za kolik? Ze zákulisních zdrojů víme, že probíhají tuhé boje mezi zastánci zachování současného třicetitisícového příplatku s těmi, kdo by rádi chalupáře „zkásli“ ještě o něco víc. S odkazem na Fabii a její překvapivě pouze desetitisícový příplatek však pevně věříme v to, že základní cena Superbu Combi nebude vyšší než 630 tisíc Kč.

Zdroj foto: auto motor a sport, worldcarfans.com

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: