Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mitsubishi mění priority, Lancer se nové generace nedočká

News

14.03.2015

Japonská automobilka končí s konvenčními modely. Nástupce Mitsubishi Lancer není v plánu, do budoucna se nepočítá ani s větším modelem Galant, který se v Evropě již deset let neprodává.

„V současné době nevyvíjíme ani neplánujeme vývoj nového sedanu,“ řekl v rozhovoru pro australský web Caradvice prezident Mitsubishi Motors Tetsuro Aikawa. „Neplánujeme novou generaci Lanceru, budeme i nadále prodávat současný model,“ doplnil.

Původní plán spojit síly s Nissanem a Renaultem se neuskuteční. Japonská automobilka nevidí v klasických modelech potřebný potenciál, a tak raději zaměří své úsilí na SUV, hybridy a elektromobily. Mezi sedany je totiž příliš velká konkurence a důsledkem jsou nízké zisky.

Současný Lancer se vyrábí od roku 2007 a v prodeji nejspíš zůstane ještě několik let, protože ukončení výroby zatím není na pořadu dne. Až bude Lancer z nabídky Mitsubishi vyřazen, nepočítá se ani s nástupcem sportovní verze Lancer Evolution. Větší model Galant je uzavřenou záležitostí již nyní, devátá generace, prodávaná mimo Evropu v letech 2003 až 2012, také nedostane nástupce. Místo toho se Mitsubishi zaměří na modernizaci Outlanderu, uvedení nové generace ASX a další modely z kategorie crossoverů.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: