Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mercedes-Maybach Pullman: 6,5 metru nefalšovaného luxusu

Představení

08.03.2015

Od roku 2016 nabídne luxusní divize Mercedesu novou státnickou limuzínu. Navazuje na Maybach 62, je však ještě větší a luxusnější.

Ultraluxusní Mercedes-Maybach Pullman měří 6499 mm, to je o metr více než Mercedes-Maybach S 600. Proti standardnímu Mercedesu třídy S je delší o metr a půl a také o 100 mm vyšší. Královský rozvor 4418 mm nabídne prostorný interiér s dělící přepážkou a celkem šesti sedadly. Zadní jsou elektricky nastavitelná všemi směry a diskrétně ukrytá za sloupky karoserie, proti nim se nachází dvě další umístěná proti směru jízdy.

O pohon se stará šestilitrový dvanáctiválec se dvěma turby, který má výkon 390 kW (530 k), maximum točivého momentu je 830 Nm. Bližší technické podrobnosti Mercedes tají, nakonec u takového typu auta nejsou ani příliš podstatné.

Značka Pullman pochází od výrobce luxusních vlakových vagónů American Pullman Palace Car Company. Tradičně se objevuje na Mercedesech s extrémně dlouhým rozvorem, například na modelu Mercedes-Benz 600 Pullman z roku 1965. Obdobné provedení se ale vyrábělo i v předchozí typové řadě 300, známé jako „Adenauer“ a stejně tak i u posledních pěti generacích třídy S.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: