Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Audi TT zklamalo, dostalo jen čtyři hvězdy

Premiéry

28.02.2015

V nejnovější sadě nárazových testů Euro NCAP bylo také nové sportovní Audi TT. Při bariérových zkouškách dosáhlo překvapivě pouze na čtyři hvězdičky.

Třetí generace sportovního modelu Audi TT vstoupila do prodejů koncem loňského roku. Stala se vůbec prvním vozem, jenž byl hodnocen podle upravené metodiky Euro NCAP určené pro rok 2015, a právě tento fakt může být jedním z důvodů, proč novinka od Audi nedosáhla na dnes již prakticky obligátních pět hvězdiček. V hodnoticí zprávě totiž komisaři Audi TT chválí za tuhou a stabilní konstrukci karoserie a za kvalitní ochranu obou cestujících. Pouze na figuríně usazené na sedadle spolujezdce naměřili mírně zvýšené zatížení hrudníku při čelním střetu.

Dobře nové Audi TT dopadlo dokonce i při bočních střetech, takže kde se ta pátá hvězdička ztratila? Kromě již zmíněných upravených pravidel, jež budou zřejmě i mírně přísnější než dosud, komisaři Euro NCAP upozorňují na nedostupnost moderních bezpečnostních soustav včetně samočinného brzdění v kritických situacích, jež nové TT dokonce nenabízí ani za příplatek. Zvláštní. Podívejte se na připojené video!

_qm3t2NarWg

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: