Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Alfa Romeo 4C Spider se představuje v evropské premiéře, bude stát 1,99 milionu korun

Představení

25.02.2015

Karbonový roadster bude hlavní hvězdou Alfy Romeo na nadcházejícím autosalonu v Ženevě. Prodávat se bude souběžně s mimořádně žádaným kupé 4C.

Lehký sportovní model s karbonovým monokokem byl trefou do černého. Alfa Romeo hlásí dlouhé čekací lhůty, zároveň ale fanoušky sportovních vozů navnadí novou verzí – do sériové výroby se letos dostane i otevřený 4C Spider.

Nepřehlédněte: Alfu Romeo 4C jsme již řídili!

Technika je shodná s kupé. O pohon se stará motor 1,75 l turbo o výkonu 176 kW (240 koní), který je uložen před zadní poháněnou nápravou. O přenos síly se stará dvouspojková převodovka TCT, vůz ale také v zájmu co nejpůsobivějších jízdních zážitků postrádá posilovač řízení. V souvislosti s hmotností, která je nižší než 1000 kg, je to jednoznačnou předností.

Jízdní výkony otevřeného Spideru jsou plně srovnatelné s uzavřeným kupé. Akcelerace z klidu na 100 km/h trvá stejných 4,5 sekundy, maximální rychlost 257 km/h je o symbolický kilometr nižší.

Celoevropská cena 4C Spider je stanovena na 60 403 eur bez daní, to je v přepočtu 1,99 milionu korun. Nová cena kupé činí 52 206 bez daní, tedy 1,73 milionu korun. České ceny ale mohou být nakonec nižší, místní zastoupení v současné době nabízí 4C za mnohem výhodnějších 1 299 900 Kč.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: