Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VW Touran: Po 12 letech nová generace, prodávat se začne na podzim

Představení

24.02.2015

Volkswagen v předpremiéře ukázal druhou generaci MPV Touran. Novinka naroste o 12 cm do délky a dostane zcela nové motory.

Přesně před 12 lety šla do prodeje první generace Volkswagenu Touran. Kompaktní MPV bylo prvním modelem na platformě PQ35, zažilo éru motorů TDI se vstřikováním čerpadlo-tryska i common-rail, stalo se svědkem kompletní výměny atmosférických benzinových motorů za přeplňované i průkopníkem používání turbomotorů spalujících CNG. Dnešních dnů se první Touran dožil se dvěma výraznými facelifty v letech 2006 a 2010.

Na podzim do prodeje dorazí od základů nová generace, která se světu poprvé předvede na autosalonu v Ženevě. Do délky naroste o 12 cm, bude tedy měřit 4,5 metru. To Touranu zajistí dostatečný odstup od Golfu Sportsvan, od něj se Touran odliší také sedmimístným interiérem a výrazně větším zavazadlovým prostorem.

Výbavu obohatí moderní prvky jako adaptivní tempomat, pokročilé bezpečnostní systémy nebo konektivita pro Apple a Android. Nabídku motorů budou tvořit čtyřválce 1,2 l TSI/81 kW, 1,4 l TSI/110 kW, 1,8 l TSI/132 kW, 1,6 TDI/81 kW a 2,0 l TDI ve verzích 110 a 140 kW.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: