Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mercedes-Benz G 500 4x4ˆ2 projede i metrový brod

Koncept

22.02.2015

(+ 11x foto a video) Tento pětidveřový Mercedes-Benz třídy G má portálové nápravy, výkon 422 koní a luxusní interiér. Má jít o studii blízkou sériové podobě.

Nový Mercedes-Benz G 500 4x42 má sice jen dvě nápravy, ale svým stylem jednoznačně kráčí ve šlépějích extravagantního luxusního tanku Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6 z roku 2013. Důkazem toho je řada doplňků karoserie sahající od předního nárazníku AMG přes střešní rampu s výkonnými zdroji LED až po rozšířené podběhy kol vyrobené z uhlíkových kompozitů.

Na první pohled si kromě agresivního žlutého lakování na této novince všimneme rovněž do stran před zadní kola vyvedených výfuků, ochranných nerezových prvků pod nárazníky či dvaadvacetipalcových ráfků obouvajících pneumatiky o rozměrech 325/55 s hrubým vzorkem. Náhled do prostoru pro posádku nového konceptu Mercedes-Benz G 500 4x42 sice výrobce zatím neumožnil, nicméně slibuje luxusní zpracování s bohatou výbavou a čalouněním kvalitní prošívanou kůží.

Podstatně důležitější jsou však u Mercedes-Benz G 500 4x42 prvky podvozku a pohonné soustavy. Pod přední kapotou se skrývá zážehový vidlicový osmiválec s objemem 4,0 l a přeplňováním dvojicí turbodmychadel, jenž při plnění požadavků emisní normy Euro 6 dosahuje výkonu 422 koní (310 kW). Speciální portálové nápravy, s vlastní osou nad osou kol, rozšířily rozchod kol o plných 299 mm a světlou výšku zvýšily na 450 mm, vůz může brodit toky o hloubce až 1 000 mm.

fc7V7YPSwyg

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: