Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda Fabia sportovní, místo RS jen Monte Carlo

Premiéry

20.02.2015

Kromě Superbu III automobilka Škoda letos v Ženevě přinese řadu drobných novinek, jež zasáhnou prakticky všechny její aktuálně nabízené typové řady.

Novou generací Superbu ani speciální edicí Octavia RS 230 to nekončí! Před pěti lety uvedené poslední Škoda Fabia RS navázala na svoji předchůdkyni v tom nejlepším. Navíc přišla se zážehovým motorem místo vznětového, nicméně slabinu v podobně výhradně samočinné převodovky nepřekonala, a tak se Fabia RS předloni stala minulostí. Zatím bez náhrady. Zájemci o dynamičtější vzhled Fabie se tak mohou těšit jen na stylové sady doplňků. Za několik dní bude v Ženevě vystavena Fabia Monte Carlo.

Zařadí se do plejády dříve prezentovaných modelů Monte Carlo a na první pohled bude vynikat specifickými litými ráfky (16, nebo 17 palců), černými detaily, zatmavenými zadními okny SunSet, případně i sportovním podvozkem neb prosklenou střechou. Interiér dostane upravený tříramenný volant a sportovní sedadla se zvláštním čalouněním. Další ženevskou premiérou Škodovky se stane série Edition určená pro typy Fabia, Rapid, Octavia a Yeti.

Jelikož letošní rok končí číslem pět, je jasné, že mladoboleslavská továrna slaví kulaté narozeniny. Série Edition tak bude mít za úkol připomenout 110. výročí zhotovení prvního automobilu a 120. výročí založení společnosti Laurin & Klement. Modely Edition se k zákazníkům budou dostávat v průběhu letošního kalendářního roku a svým zákazníkům mají nabídnout především cenově zvýhodněnou výbavu či specifické doplňky designu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: