Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda Octavia RS 230 má více koní, jede 250 km/h

Premiéry

20.02.2015

Dlouho se o ní mluvilo, teď je tady! Octavia RS v edici 230 je silnější a rychlejší a v dějinách značky vůbec poprvé má aktivní řízení svornosti diferenciálu.

Ačkoli stánek automobilky Škoda na nadcházejícím autosalonu v Ženevě bude jistě patřit především premiéře nové generace velkého liftbacku Škoda Superb III, nepůjde o jedinou novinku okřídleného šípu. Milovníky rychlé jízdy jistě osloví speciální série modelu Škoda Octavia RS 230, u níž číslo značí výkon motoru v koních. O pohon se stará osvědčený zážehový čtyřválec 2.0 TSI, jenž řadou úprav mírně posílil.

Dosahuje výkonu 230 koní (169 kW), což je o 7 kW více než ve standardním provedení. Z 0 na 100 km/h zrychlí za 6,7 s a dosáhne rychlosti 250 km/h, přičemž běžná Octavia RS s podobným motorem potřebuje pro zrychlení o 0,1 s delší čas a jede „jen“ 248 km/h. Netřeba dodávat, že jde o vůbec nejrychlejší sériovou Octavii všech dob. Ještě významnější je však zavedení diferenciálu s elektrohydraulicky řízenou svorností (žádná digitální náhražka!), jenž má vozu zajišťovat hladší průjezdy zatáčkami pod plynem.

Podrobnosti k novému modelu Škoda Octavia RS 230 se dozvíme až v Ženevě, vozy budou zřejmě opatřeny upraveným interiérem a aerodynamickými prvky na karoserii. Do prodejů se tato nová Octavia dostane v průběhu letošního června.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: