Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Infiniti QX30, SUV Rolls-Royce i Koenigsegg Regera

Tajné projekty

19.02.2015

Některé novinky pro Ženevu jsme vám již představili, jiné na svoji premiéru teprve čekají. Máme pro vás nejzajímavější z nich.

Infiniti QX30 bude studií kompaktního exkluzivního crossoveru spřízněného s konceptem hatchbacku Infiniti Q30 z předloňského Frankfurtu. Oba vozy předznamenávají nástup technicky propojených sériových modelů a stanou na podlahové plošině MFA, kterou v současnosti využívají i vozy Mercedes-Benz tříd A či GLA. Prestižní značka koncernu Nissan obě „třicítky“ v jejich produkčních verzích představí zřejmě ještě letos, motory budou výhradně čtyřválcové, přičemž vybírat bude možno mezi manuálními a samočinnými převodovkami a pohonem předních a všech kol.

Koenigsegg v Ženevě představí nový supersport. Ponese označení Regera a mohlo by jít o nejrychlejší sériový automobil současnosti. Hybridní pohonné ústrojí kombinující zážehový a elektrický motor by mělo dosahovat výkonu 700 koní (515 kW), což by v pověstně lehké stavbě Koenigseggu mohlo nabízet skutečně oslnivé výkony. Spolehnout se zatím můžeme pouze na nepotvrzené zákulisní informace, podle půjde o zcela novou konstrukci, jež bude rychlejší než Koenigsegg Agera.

Na závěr si necháme skutečnou perlu, která se sice zřejmě letos v Ženevě ještě neobjeví, ale bude znamenat skutečný zvrat v dějinách automobilu. Automobilka Rolls-Royce totiž právě vůbec poprvé ústy svých nejvyšších představitelů Petera Schwarzenbauera a Torstena Muellera-Oetvoese potvrdila, že připravuje svůj první crossover, jenž stane na zcela nové hliníkové platformě. Vynikat má „výjimečným vzhledem, elegancí a využitelností“. Poradií si s jakýmkoli terénem, přičemž díky „extrémnímu luxusu“ bude „hoden přenést (sošku) Spirit of Ecstasy do budoucnosti“.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: