Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mercedes-Maybach Pullman, vrchol německého luxusu

Premiéry

19.02.2015

Koncern Daimler ještě před oficiální premiérou v Ženevě odhalil slibovaný klenot své nabídky: limuzínu Pullman. Rozvor je dlouhý jako celá karoserie běžného vozu střední třídy…

Ano, na rozdíl od ostatních velkých sedanů, jimž se často nesprávně říká limuzína, toto je skutečná „šoférská“ limuzína, tedy s dělicí přepážkou za předními sedadly. Jmenuje se Mercedes-Maybach Pullman. Jde o prodloužené provedení modelu Mercedes-Maybach, představeného loni zároveň v Los Angeles a Šanghaji, a tak jde i v tomto případě o derivát aktuální generace prestižního sedanu Mercedes-Benz třídy S (W222).

Nový Mercedes-Maybach Pullman ve svém názvu odkazuje na několik legendárních jmen z dějin automobilky Mercedes-Benz. Pullman se hodlá zařadit mezi nejluxusnější a nejdražší cestovní vozy současnosti a půjde o variantu pro ty, kterým je standardní Mercedes-Maybach S600 málo. Pullman je proti němu o 1 053 mm delší, což mimochodem znamená zároveň nárůst o plných 1 253 mm proti výchozímu S-Klasse.

Podobně impozantní je rozvor náprav, který činí 4 418 mm. Karoserie je zároveň o 100 mm vyšší, neboť záměrem konstruktérů bylo zajistit všem čtyřem cestujícím v zadním oddíle maximální prostor. Tam zcela vzadu najdeme dvě plně elektricky stavitelná sedadla a proti nim nouzová, sklopná sedátka umístěná proti směru jízdy. Samozřejmostí je zasouvatelná dělicí mezistěna.

Ve výbavě nechybí nic. Těšit se můžete na nejkvalitnější kůži a obkladové materiály, záclonky, objemnou průběžnou středovou konzoli i zábavní systém s monitorem o úhlopříčce 18,5 palce a audiosoustavou Burmester 3D. Pohon zajistí známý šestilitrový dvanáctiválec s dvojicí turbodmychadel, který byl včetně naladění na 530 koní (390 kW) a 830 Nm převzat z modelu Mercedes-Maybach S600. První vozy Mercedes-Maybach Pullman se ke svým majitelům dostanou až v průběhu příštího roku.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: