Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Peugeot 208 po faceliftu: Nové pakety a spotřeba 3,0 l/100 km

Představení

19.02.2015

Ženevský autosalon bude místem premiéry výrazně rozšířené řady Peugeot 208. Nabídne více výbavy, moderní motory a také nové verze, v čele se sportovně stylizovanou GT Line.

Základní tvary Peugeotu 208 se nemění, facelift ale přináší širší masku chladiče, upravenou grafiku světel a nové vzory litých kol. Novinkou je též 3D LED grafika zadních světel nebo u vyšších výbav chromované kryty vnějších zrcátek.

V nabídce se objeví oranžový lak, pakety pro individualizaci vzhledu a především sportovní paket GT Line, který se vzhledově inspiruje sportovním Peugeotem 208 GTi.

Modernizovaný Peugeot 208 také nabídne funkci MirrorScreen umožňující duplikovat displej chytrého telefonu kompatibilního s MirrorLink nebo Carplay na dotykový displej vozu a snadno tak používat jeho aplikace. Příplatkovou výbavu obohatí též systém Active City Stop a couvací kamera.

Čtyřválcové atmosférické motory v nabídce definitivně končí, vládu přebírají tříválce PureTech. Vedle známých atmosférických variant 1,0 l/50 kW a 1,2 l/60 kW se nově postaví přeplňovaná dvanáctistovka s 81 kW. Pro zájemce o ostřejší svezení Peugeot nabídne vylepšený čtyřválec 1,6 l THP se 121 kW, resp. 153 kW (208 GTi).

Naftové motory budou po faceliftu v nabídce tři. Maloobjemový 1,4 l HDi (50 kW) končí a na jeho místo nastupuje 1,6 l BlueHDi o výkonu 55 kW. Náhradou za 1,6 l e-HDi s 68 kW je BlueHDi o výkonu 74 kW a nejsilnější 1,6 l HDi/84 kW nahradí nový motor s 88 kW. Všechny verze BlueHDi mají SCR katalyzátor a splňují normu Euro 6. Dvě slabší verze dosahují kombinované spotřeby pouhých 3,0 l/100 km.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: