Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Citroën Berlingo v novém: Motory BlueHDi a lepší výbava

Představení

19.02.2015

Oblíbený víceúčelový Citroën dostane úspornější motory splňující Euro 6 a speciality jako parkovací kameru nebo navigaci se sedmipalcovým displejem.

Jsou to tři roky, co Citroën Berlingo (v současné generaci vyráběný od roku 2008) prošel faceliftem. Změny vzhledu byly tehdy kosmetické, ty při aktuální modernizaci jsou ještě méně nápadné. A mnoho se toho změnilo ani v interiéru, tedy s výjimkou instalace sedmipalcového barevného displeje multimediálního systému.

Citroën rozšířil nabídku i o další položky výbavy: parkovací senzory vpředu, zadní kameru, bezpečnostní systém Active City Brake (v prodeji od listopadu 2015) a rozhraní pro připojení telefonu Mirror Screen.

Nová generace vznětových motorů BlueHDi má SCR katalyzátor a snížené vnitřní tření. Objem je, stejně jako u starších motorů HDi, vždy 1,6 litru. Na výběr budou tři výkonové stupně: 55 kW (výkon nezměněn), 74 kW (+6 kW) a 88 kW (+4 kW). Nejsilnější provedení má jako jediné šestistupňovou manuální převodovku, k prostřednímu se pro změnu na přání bude dodávat šestistupňová robotizovaná skříň.

Nejúspornější verzí modernizovaného Berlinga je 1,6 l BlueHDi s výkonem 74 kW, která ve spojení s oběma převodovkami (5st. manuál, 6st. robotizovaná) a standardně dodávaným systémem stop-start vykazuje kombinovanou spotřebu 4,1 l/100 km. Srovnatelná motorizace 1,6 l HDi (68 kW) ve stávajícím provedení vykazuje 5,2 l/100 km, 1,6 l e-HDi s robotizovanou převodovkou 4,4 l/100 km.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: