Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volkswagen Sharan omládl, je o 15 % hospodárnější

Facelift

18.02.2015

Značka Volkswagen představuje modernizované provedení svého oblíbeného MPV Sharan. Veze omlazený vzhled, hospodárnější motory a bohatší bezpečnostní výbavu. Seznamte se!

První generace MPV Volkswagen Sharan (typ 7M) byla představena před 20 lety a vyvinuta byla ve spolupráci s koncernem Ford. Druhá, zcela nová generace (typ 7N) nastoupila roku 2009 a po šesti letech výroby přichází s rozsáhlým faceliftem. Nejvýraznější jsou samozřejmě drobné retuše karoserie, zaznamenáme především nové hlavní světlomety s vestavěnými křivkami LED pro denní svícení, upravené zadní svítilny (opět z LED), specifické tvarování litých ráfků a osvěženou paletu odstínů zahrnující například barvy Crimson Red Metallic a Hudson Bay Blue Metallic.

V interiéru nového Sharanu se změnilo zejména tvarování středové konzole. Moderní zábavní systémy nabízí podporu pro Google Android Auto či Apple Car Play a dostupné budou v několika verzích s úhlopříčkami 5 až 6,5 palce. Těšit se můžeme také na zrcadlení chytrého telefonu MirrorLink a výrobce slibuje rychlejší procesory pro hbitější funkci.

Nejvýznamnější změny se odehrály pod přední kapotou. Tam si našly cestu vylepšené motory plnící bez výjimky emisní normu Euro 6 a mají být až o 16 % hospodárnější než dosud. Zastánci benzínu mohou vybírat mezi osvědčeným 1.4 TSI/110 kW a špičkovým 2.0 TSI/162 kW, paleta dieselů se opírá o 1.6 TDI/85 kW a dvoulitry ve verzích 110 a 135 kW. Standardem jsou vždy šestistupňové manuální převodovky, s výjimkou 1.6 TDI lze připlácet za šestistupňové automaty DSG.

Ve standardní výbavě vylepšeného Volkswagenu Sharan se objevuje multikolizní brzda, na přání zde budou Front Assist se samočinným brzděním City Emergency Braking, adaptivní tempomat, poloautonomní Park Assist a hlídání mrtvých úhlů zrcátek a nechtěného opuštění jízdního pruhu. Premiéra modelu Volkswagen Sharan pro rok 2015 proběhne v Ženevě, první vozy se ke svým zákazníkům dostanou v průběhu letošního léta.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: