Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Hyundai Tucson: Nástupce ix35 se odhaluje

Představení

17.02.2015

Nové kompaktní SUV od Hyundaie se představuje po pěti letech. Vrací se k osvědčenému názvu, přidává však mnohem výraznější design.

Tucson je dalším z nových Hyundaiů, které sází na dynamičtější styl. Na návrh designu dohlížel Peter Schreyer, který se proslavil jako úspěšný šéfdesignér sesterské značky Kia. Nástupce modelu ix35 povyroste, délka se prodlouží o 6 cm na 4,48 m, rozvor o 3 cm na 2,67 m. Bude se vyrábět v Nošovicích.

Základem bude i nadále benzinový motor 1,6 l GDI o výkonu 99 kW. Atmosférický dvoulitr však nahradí přeplňovaný 1,6 l T-GDI s výkonem 129 kW. K němu Hyundai za příplatek nabídne sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku. Naftové motory budou v nabídce tři. Základ opět obstará 1,7 l CRDi/85 kW, nad ním stane 2,0 l CRDi/100 kW a 2,0 l CRDi/135 kW.

Nabídka asistenčních systémů se rozroste například o sledování mrtvých úhlů, navigaci obohatí funkce TomTom Live.

Nový Tucson se po své světové premiéře na jarním Ženevském autosalónu začne v Evropě prodávat ve druhé polovině roku 2015.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: