Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Toyota Avensis prošla druhým faceliftem

Facelift

16.02.2015

Značka Toyota přistoupila k již druhému faceliftu své evropské vlajkové lodi. Modernizovaná Toyota Avensis se představí na nadcházejícím autosalonu v Ženevě.

Třetí generace středního sedanu Avensis, resp. kombi byla veřejnosti předvedena poprvé již na pařížském autosalonu v roce 2009. Připomeňme, že nástup první Toyoty Avensis roku 1997 ukončil slavnou éru vozů Toyota Carina. Třetí generace Avensisu se svého prvního faceliftu dočkala ve Frankfurtu v roce 2012, od modelového roku 2015 bude však tato šest let vyráběná konstrukce vznikat v modernizovaném provedení.

Změny designu jsou patrné již na první pohled a zvláště stylizace masky chladiče a jejího napojení na světlomety odpovídá ostatním moderním Toyotám včetně kompaktu Toyota Auris. Vylepšený Avensis je dílem ateliéru Toyota Design Studio ED2 ve Francii, vývoj probíhal ve středisku v Belgii a výroba běží ve Velké Británii, což dle tvrzení výrobce zdůrazňuje zaměření na potřeby evropských zákazníků.

Psali jsme: test - Toyota Avensis Kombi 2.2 D-CAT AT Style Edition

Kromě stylistických úprav karoserie a interiéru má nová Toyota Avensis dorazit také se zvýšenou úrovní komfortu a bezpečnosti i s novými motory. Na podrobnosti si ale budeme muset počkat až na ženevskou premiéru.   

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: