Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Audi Prologue Avant naznačuje novou podobu kombi

Tajné projekty

13.02.2015

Už v Ženevě značka Audi představí novou studii Prologue Avant, jež by mohla být největší revolucí mezi kombíky od nástupu Mercedesu CLS Shooting Brake.

Také druhé pokračování příběhu Prologue míří proti trojcípé hvězdě. Zatímco koncept ohromného pětimetrového kupé Audi Prologue loni v Los Angeles naznačil potenciálního rivala modelu Mercedes-Benz třídy S Coupé, připravovaný koncept Prologue Avant ukazuje vlastní interpretaci dynamického luxusního kombi, konkurující zejména typu Mercedes-Benz CLS Shooting Brake.

Audi má v tomto ohledu rozhodně nač navazovat, vždyť její Audi RS6 Avant patří k nejbestiálnějším kombíkům současnosti. Nová generace v rámci snižování emisí vsadila na nový V8 4,0 TFSI se dvěma turby a výkonem „jen“ 560 koní (412 kW). Menší motor je sice slabší, nicméně nabízí o 50 Nm vyšší točivý moment (700 Nm). Audi RS6 Avant s ním zrychlí z klidu na stokilometrovou rychlost za 3,9 sekund a v základním nastavení se u něj ručička rychloměru zastaví na hodnotě 250 km/h.

Psali jsme: Audi RS6 Avant - rychlý stěhovák v novém

Při pohledu na první nákresy nového konceptu Audi Prologue Avant, jenž bude představen již za několik týdnů na autosalonu v Ženevě, je ale patrné, že o žádnou kopii CLS Shooting Brake nejde. Prologue Avant dokonce vypadá tak sportovně a masivně, že stuttgartský rival proti němu vypadá trochu jako stěhováček pro nedělní nákupy. Detaily zatím neznáme, novinka však bude zřejmě sdílet mechanické skupiny s kupé Audi Prologue, přičemž bude větší.

Zdroj: Autoexpress

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: