Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Kia Trail'ster je hybridní variací na Soul

Koncept

12.02.2015

Automobilka Kia právě v Chicagu představila koncepční studii Trail'ster. Jde o opentlený Soul s hybridním pohonem.

Novinka proporcemi své karoserie jasně navazuje na model Kia Soul a vznikla ve stylistickém středisku značky Kia v kalifornském Irvine. Kia Trail'ster má být dle tvrzení svých tvůrců „vyspělé terénní vozidlo … zhmotňující základní schopnost dojet kamkoli v podobě kompaktního crossoveru umožňujícího únik z městského prostředí i dobrodružné výpravy do hor“. Vyniká efektním dvoubarevným lakováním, ochrannými prvky z hliníku či shrnovací plátěnou střechou.

Přídi dominuje úzká maska chladiče typického tvaru přecházející po stranách do světlometů složených z LED, jež připomínají jednotky známé ze sedanu Kia K900. Prvky LED vládnou také zadním partiím karoserie. Při volbě materiálů v kabině se návrháři inspirovali zimním sportovním náčiním a vybavením. Ústředním bodem interiéru je masivní dotyková středová konzole, jejíž součástí je i robustní páka řazení, ovladače pohonu AWD a jasně červené tlačítko zapalování. Sedadla čalouněná hnědou kůží se kombinují s látkovými panely, zatímco podlahové koberečky jsou vykládány hliníkem kvůli lepší přilnavosti za každého počasí.

Pohon nové studie Kia Trail'ster zajišťuje v Evropě dobře známý zážehový čtyřválec s přeplňováním a objemem 1,6, jenž dosahuje výkonu 185 koní (136 kW) a točivého momentu 251 Nm při neupřesněných otáčkách, jenž je na přední kola přenášen skrze šestistupňovou samočinnou převodovku. Kola zadní nápravy pak pohání synchronní elektromotor s permanentním magnetem o výkonu 35 koní (27 kW) a točivém momentu 136 Nm. Napájen je z li-ionového akumulátoru 1,2 kWh a při zpomalování rekuperuje brzdou energii.

„Koncepční vůz Trail’ster je náhledem do blízké budoucnosti představující to, jak by se logicky vyvíjel sériově vyráběný model Kia Soul ve verzi s pohonem všech kol, postavený k úniku z města a schopný toulat se v horské divočině,“ komentoval Tom Kearns, hlavní návrhář z designového centra KDCA (Kia Design Center of America). „Z koncepce SUV přebírá schopnost dojet kamkoli a vkládá je do kompaktního a sportovního balení s odpovídajícím expresivním výrazem.“

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: