Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Dubajskou policii vyzbrojili kupé Lexus RC F

Premiéry

06.02.2015

(+ video) Dopravní policie v Dubaji dostala další posilu, tentokrát v podobě osmiválcového superkupé Lexus RC F.

Policejní sbory spoléhají na různé stroje. U nás jsou to třeba pověstné vozy Škoda Superb, v Portugalsku Nissan Leaf a na německém souostroví Helgoland hybrid Volkswagen Passat GTE. Opravdu zvláštní, vytříbený vkus však mají v Dubaji. Po speciálu Bugatti Veyron do svého vozového parku tamní policisté zařadili kupé Lexus RC F. Další podrobnosti k této modifikaci nejsou k dispozici, nicméně typické zelené pruhy a rampa s modrými majáky naší pozornosti neuniknou.

Veyron to není, ale ani s tímto Lexusem nebude radno zahrávat si. O pohon se totiž stará atmosféricky plněný vidlicový osmiválec s objemem 5,0 l, jenž dosahuje výkonu 477 koní (351 kW) a točivého momentu 530 Nm. To vozu umožní zrychlit z 0 na 100 km/h za 4,5 s a dosáhnout nejvyšší rychlosti 270 km/h. Točivý moment je na kola zadní nápravy přenášen skrze osmistupňovou samočinnou převodovku.

IIR9IfW9KSM

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: