Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Hyundai zruší ix35, vrátí se jméno Tucson

Tajné projekty

03.02.2015

Máme první kresbu zcela nové generace středního SUV značky Hyundai. Představí se v Ženevě a vrátit by se mělo k označení Tucson.

Modelem Hyundai Tucson se jihokorejská automobilka Hyundai na počátku tisíciletí etablovala v kategorii jednoduchých, dostupných a kompaktních SUV. V roce 2009 však označení Tucson v rámci nové firemní strategie muselo být nahrazeno kódem, a tak se další generace v Evropě již prodávala jako Hyundai ix35. Faceliftem prošla v roce 2013, ale její dny jsou již sečteny. Na nadcházejícím autosalonu v Ženevě bude představena zcela nová generace.

Z první uvolněné kresby si všimneme sebevědomějšího, ostřejšího řešení přední části karoserie odpovídajícího ostatním moderním modelům z dílen značky Hyundai. Přídi dominuje rozměrná šestiúhelníková maska chladiče, jež se objevila již na modernizovaném provedení typu Hyundai i30. Dynamický působící záď se svažující střechou se zřejmě v konečné podobě neukáže, výrobce bude jistě chtít zachovat praktické vlastnosti své novinky.

Psali jsme: Test - Hyundai ix35 2.0 CRDi Automat

Hyundai Tucson opět vznikal pod vedením šéfdesignéra Petera Schreyera, jenž hovoří o „velkém kroku pro značku Hyundai“. Je možné, že se pod kapotou nového Tucsonu alternativně objeví i přeplňovaný zážehový čtyřválec 1.6 T-GDI/137 kW, který nabízí i faceliftovaný Hyundai i30, ale chytřejší budeme až s oficiální premiérou.

Zdroj: Autoexpress

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: