Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Renault Espace u nás odstartuje na 769 000 Kč

Český trh

02.02.2015

Importér vozů značky Renault zveřejnil ceník svého průlomového modelu Espace, jenž chce znovu stanovit měřítka.

Byl to právě Renault Espace, který v Evropě roku 1984 představil kategorii MPV, jež tehdy žila teprve krátce v Japonsku (např. Nissan Praire) a USA (Dodge Caravan). Espace byl vynikající konstrukcí, na půdorysu vozu nižší střední třídy nabízel neobyčejný vnitřní prostor a řadu progresivních prvků včetně povrchových dílů karoserie vyrobených z plastu. Původně pro Matru vyvinutý koncept zprvu jen těžko hledal soupeře, ale konkurence nespala.

Už o několik let později podobné modely nabízela většina evropských automobilek a hvězda Espace pohasínala, nemluvě o tom, že na trhu většinu koláče vozů MPV v poslední době pohltila moderní SUV. Zlomem by měl být Renault Espace páté generace, jenž v působivém designu kombinuje přednosti velkoprostorových vozů s propagovanými hodnotami crossoverů.

U nás bude Renault Espace k dispozici od května, ovšem ceny vám můžeme představit již nyní, byť specifikace zatím k dispozici nemáme. Všechny motory mají objem 1,6 l, přímé vstřikování a přeplňování, výbavové stupně ponesou označení Life, Zen a Initiale Paris, jednotlivé kombinace včetně barevných verzí najdete v připojené fotogalerii.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: