Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Renault Kadjar na prvních fotkách: Toto je francouzský Qashqai

Představení

02.02.2015

Renault právě odhalil podobu nového modelu. Nese jméno Kadjar a je kompaktním crossoverem o velikosti Nissanu Qashqai.

Nový model od Renaultu vyplňuje mezeru mezi crossovery Captur a Koleos. Sice se blíží vhodný okamžik na uvedení nového Koleosu (o klasické řadě Mégane nemluvě), Francouzi ale raději napřed rozšířili portfolio.

Novinka se jmenuje Kadjar. Název má působit exoticky, což se mu daří výborně, zároveň ale nese význam. KAD- je zvukovou parafrází francouzskégho slova quad, které značí pohon všech kol, a -JAR odkazuje na sloveso jaillir, které znamená nečekaně se objevit.

Vůz je dlouhý 4,45 metru, což je o 7 cm více, než měří Nissan Qashqai. Proč srovnáváme Kadjar právě s ním? Francouzský crossover totiž stojí na stejné modulární platformě CMF a stejně jako on nabídne verze s pohonem předních i všech kol. Design je však specifický pro Renault, podpořený novinkami jako LED světlomety a multimediální systém R-Link 2. Světlá výška je štědrých 190 mm, zavazadlový prostor má objem 427 l. Do prodeje se Kadjar dostane v červnu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: