Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ford Fiesta RS s 250 koňmi prožene VW Polo R

Premiéry

31.01.2015

Připravovaná Fiesta RS má posílit pověst Ford jako výrobce rychlých aut. Zaútočí třeba na Audi S1 a možná přijde nikoli kouzelník, ale pohon všech kol.

Ano, Ford Fiesta RS bude! Přijede sice až v roce 2017, takže zřejmě bude vycházet už z další generace modelu Ford Fiesta, ale kdo ví, třeba aktuální Ford Focus ST byl představen jen těsně před loňským faceliftem. Novinka zaútočí proti kompaktním raketám v podobě VW Polo R nebo Audi S1 a má zapadnout do záměru automobilky Ford představit do roku 2020 rovný tucet výkonných modelů.

Mezi ně se zařadí třeba různé verze Focusu, stavby F150 Raptor či Mustang GT350R, ale také impozantní Ford GT z letošního Detroitu. Stávající generace Fiesty dostane podle Tyronea Johnsona z divize Ford Performance ještě vylepšené provedení Ford Fiesta ST a RS zřejmě korunuje až generaci následnickou. S typem Fiesta RS to Ford zkoušel už na ženevském autosalonu v roce 2004, ale s ohledem na tehdejší strategii koncernu FMC se realizace nedočkal.

Pod přední kapotou nové Fiesty RS se objeví vysoce naladěný zážehový čtyřválec 1.6 EcoBoost s výkonem kolem 250 koní.

Zdroj: Autoexpress.co.uk     

 

 

Tagy: Ford, RS, ST, Fiesta, Focus, GT
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: