Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Video: Land Rovery opouští havarovanou loď

News

30.01.2015

Po necelém měsíci od havárie byla zahájena vykládka automobilů ze singapurské lodi, jež havarovala poblíž britského Southamptonu.

V neděli 4. ledna najela v Solentské úžině u ostrova Wight na mělčinu 180 metrů dlouhá nákladní loď Hoegh Osaka. Podle vyjádření majitele lodi, firmy Hoegh Autoliners, posádka na mělčinu plavidlo navedla úmyslně, protože se krátce po vyplutí začalo naklánět. 25 členná posádka byla tehdy bezpečně evakuována, ovšem situace se komplikovala a o den později loď dosáhla náklonu plných 52 stupňů.

Hoegh Osaka ve svých útrobách převážela neupřesněný počet nových automobilů, mezi nimiž neměly chybět vozy značek Jaguar, Mini, Land Rover či Rolls-Royce. O skladbě automobilů ani o jejich počtu přesné informace nejsou, podle nepotvrzených informací měly být na palubě vozy v celkové hodnotě 53 milionů dolarů. Po několika týdnech se záchranným týmům podařilo plavidlo narovnat a dopravit do přístavu, v němž probíhá vykládka.

Loď samotná nakonec údajně nijak vážně poškozena nebyla a nenabírala vodu. Jak ale vypadá situace v podpalubí, to se neví. Jisté je, že s ohledem na velký náklon byla řada automobilů vážně poškozena. Přiložené video ukazuje několik vozů, jež nákladový prostor opouští vlastními silami. Některé se zdají být v pořádku, na jiných jsou známky poškození evidentní.  

JoHwrgiPrT4

Tagy: video, nehoda, loď
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: