Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VW Golf GTD Variant se představí na ženevském autosalonu

Představení

29.01.2015

Volkswagen chystá premiéru ideového i technického souputníka naftové Octavie RS Combi. Pohon modelu Golf GTD Variant obstará dvoulitrový turbodiesel se 135 kW a 380 Nm.

Rychlé verze se zpočátku sedmé generaci Golfu s karoserií kombi vyhýbaly. Před dvěma měsíci ale udělal Volkswagen radikální řez a představil rovnou 300koňový Golf R Variant. Nyní přichází na řadu další dílek skládačky v podobně naftového Golfu GTD Variant.

Technicky se nejedná o nic převratného. Motor 2,0 l TDI s parametry 135 kW a 380 Nm už pohání mimo jiné naftovou Škodu Octavia RS Combi a sesterský Seat Leon ST FR. Volkswagen s ním zrychlí z klidu na stovku za 7,9 sekundy a kombinovaná spotřeba dosahuje jen 4,4 l/100 km. Zavazadlový prostor má objem 605 litrů.

Stejně jako hatchback GTD má i kombi výrazné doplňky exteriéru, sportovní o 15 mm snížený podvozek a progresivní řízení. Standardem jsou 17palcová kola a černé střešní ližiny. Německá cena je o 800 eur (cca 22 tisíc korun) vyšší než u Golfu GTD s pětidveřovou karoserií hatchback, v Česku ale očekáváme příplatek vyšší – u ostatních motorizací totiž hatchback a kombi dělí v cenících 30 000 Kč.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: