Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Opel Corsa ecoFLEX si vystačí s 3,1 l/100 km

Premiéry

29.01.2015

Značka Opel představuje nejhospodárnější provedení své Corsy. Dostala čtyřválec 1.3 CDTI a samočinnou převodovku.

Teprve před několika dny jsme vás informovali o tom, že automobilka Opel začala na trh dodávat modely Mokka a Insignia s „šeptajícími diesely“ 1.6 a 2.0 TDCI vynikajícími kromě mimořádně klidného běhu také velmi nízkou spotřebou paliva. Značka Opel ale v ofenzívě směřující k dalším rekordům pokračuje. Její nový Opel Corsa ecoFLEX je osazen modifikovaným vznětovým čtyřválcem s přímým vstřikováním, přeplňováním a výkonem 95 koní (70 kW).

Točivý moment vrcholí hodnotou 190 Nm v rozmezí 1750 až 2500 ot./min., ovšem nejvýznamnější hodnotou se stává spotřeba paliva. Ta v kombinovaném provozu činí 3,1 l/100 km, což odpovídá emisím CO2 o hmotnosti jen 82 g/km. Dle tvrzení Opelu jde v současnosti o nejhospodárnější sériově dodávaný Opel a o nejhospodárnější vůz s vznětovým motorem vůbec.

Pohonná jednotka je doplněna stop/start systémem, regenerativním brzděním, pneumatikami s omezeným valivým odporem, ale především novou převodovkou Easytronic 3.0. Jde o modifikaci dosud používaného robotizovaného ústrojí s výrazně omezenými vnitřními odpory a zkrácenými dobami řazení, jež tento agregát mají komfortem užívání přiblížit konvenčním automatickým převodovkám.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: