Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Honda Accord v Evropě končí, zájem o ni je mizivý

News

26.01.2015

Osmá generace Hondy Accord už má své roky. Leckdo by se proto mohl těšit na jejího nástupce, japonská automobilka ale místo toho ukončuje její prodej v Evropě bez náhrady.

Model Accord je v celosvětovém měřítku stálicí značky Honda, v Evropě se mu ale v posledních letech nedaří. Loni si našla jen 3500 zákazníků, zatímco po uvedení současné generace v roce 2008 to bylo 28 tisíc – a i to je výrazně méně, než jaké bývaly prodejní výsledky předchozích generací.

Příčiny jsou jasné: omezená nabídka motorů, jen pětistupňový manuál, neexistence verze 4x4, rekordně malý objem kufru u kombi (406 l)… jenže ani odstranění těchto nedostatků by zřejmě negativní trend nezlomilo. Ve střední třídě totiž dlouhodobě ztrácí skoro všechny zavedené značky kromě těch prémiových, přičemž u japonských modelů je tento trend výraznější.

A tak zatímco v ostatních částech světa se už od roku 2012 prodává devátá generace Accordu, v Evropě ta osmá v roce 2015 končí bez nástupce. Na našem kontinentu se tento model prodával od roku 1977, přičemž největších prodejních úspěchů dosáhl v letech 1992 až 2000, kdy se vyráběl ve Velké Británii.

Po ukončení prodeje větší řady Legend v roce 2010 je Accord již druhým tradičním modelem, který byl stažen z evropských trhů. Honda se místo prodeje takových modelů důkladněji zaměří na perspektivní segment SUV.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: