Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Honda Accord v Evropě končí, zájem o ni je mizivý

News

26.01.2015

Osmá generace Hondy Accord už má své roky. Leckdo by se proto mohl těšit na jejího nástupce, japonská automobilka ale místo toho ukončuje její prodej v Evropě bez náhrady.

Model Accord je v celosvětovém měřítku stálicí značky Honda, v Evropě se mu ale v posledních letech nedaří. Loni si našla jen 3500 zákazníků, zatímco po uvedení současné generace v roce 2008 to bylo 28 tisíc – a i to je výrazně méně, než jaké bývaly prodejní výsledky předchozích generací.

Příčiny jsou jasné: omezená nabídka motorů, jen pětistupňový manuál, neexistence verze 4x4, rekordně malý objem kufru u kombi (406 l)… jenže ani odstranění těchto nedostatků by zřejmě negativní trend nezlomilo. Ve střední třídě totiž dlouhodobě ztrácí skoro všechny zavedené značky kromě těch prémiových, přičemž u japonských modelů je tento trend výraznější.

A tak zatímco v ostatních částech světa se už od roku 2012 prodává devátá generace Accordu, v Evropě ta osmá v roce 2015 končí bez nástupce. Na našem kontinentu se tento model prodával od roku 1977, přičemž největších prodejních úspěchů dosáhl v letech 1992 až 2000, kdy se vyráběl ve Velké Británii.

Po ukončení prodeje větší řady Legend v roce 2010 je Accord již druhým tradičním modelem, který byl stažen z evropských trhů. Honda se místo prodeje takových modelů důkladněji zaměří na perspektivní segment SUV.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: