Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ford Mustang poprvé oficiálně u nás, V8 od milionu

Český trh

21.01.2015

Autorizovaní prodejci značky Ford v České republice nyní poprvé v historii zařadili do své nabídky legendární americký model Ford Mustang. Podívejte se s námi do ceníku.

Už když byla těsně před Vánoci roku 2013 představena zcela nová generace modelu Ford Mustang 2015, tvrdili zástupci FMC, že počítají s jejím exportem po celém světě. Po více než roce se tato informace stává skutečností, takže Ford Mustang si od této chvíle můžete koupit i v síti českých dealerů. Dosud byli čeští zájemci o legendární Mustang odkázáni na import buď skrze specializované firmy, nebo přes privátní iniciativu některých značkových zastoupení.

Z pohonných jednotek dodávaných v novém Mustangu byly pro prodeje u nás vybrány dvě: přeplňovaný čtyřválec 2,3 l EcoBoost/231 kW a o 100 koní výkonnější, atmosféricky plněný osmiválec 5,0 l Ti-VCT/307 kW. Ceny, základní provozní údaje a hlavní prvky standardní výbavy najdete v připojených tabulkách. Kupé s označením Fastback a čtyřválcovým motorem začíná na 880 000 Kč, osmiválec je o rozumných 125 000 Kč dražší.

Psali jsme: Ford Shelby Mustang GT350

Otevřený Mustang Convertible ve všech verzích stojí o rovných 100 000 Kč více. Standardem je šestistupňová převodovka s manuálním řazením, za „automat“ (rovněž šestistupňový) se připlácí 50 000 Kč. V sestavě základní výbavy Mustangu EcoBoost pro český trh nechybí devatenáctipalcové ráfky, audiosoustava s hlasovým ovládáním SYNC 2, osmipalcovým dotykovým monitorem a Bluetooth, bi-xenonové světlomety, couvací kamera, bezklíčkové zamykání a startování, stabilizace ESC ani speciální nastavení podvozku podle vkusu evropských zákazníků.

Osmiválcové provedení GT přidává například posílenou brzdovou soustavu Brembo, širší ráfky nebo soustavy Launch Control a Line Lock pro prudkou akceleraci z místa a asistované „gumování“. Nabídka prvků příplatkové výbavy je dle očekávání poměrně omezená, ale nejdeme v ní třeba kožená sedadla Recaro či navigaci. Čtyřválcový Fastback dosahuje při kombinované spotřebě 8,0 l/100 km nejvyšší rychlosti 233 km/h, osmiválec sice jede 250 km/h, ale při spotřebě 13,5 l/100 km.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: