Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Opel Adam: Cukrlátko to zkusí s plátěnou střechou

Premiéry

14.01.2015

Jistě, je to hlavně otázkou stylu, ale Opel Adam je, ruku na srdce, hlavně o něm. Nejdůležitější novinkou se tak stává shrnovací střecha, novinek však s vylepšeným Adamem připlouvá více.

Až tak horkou novinkou shrnovací plátěná střecha v Adamu není, možná si vzpomenete, že prvně se objevila již loni na verzi Opel Adam Rocks. Střecha označovaná jako Swing Top se nyní stává běžným prvkem příplatkové výbavy. Toto provedení vychází z modelu Adam Jam, nabízí kompromis mezi skleněnou střechou a kabrioletem a prodávat se bude za ceny od 14 990 Euro včetně daně.

Střecha je sestavena z několika vrstev chránících posádku před vlhkostí i hlukem a má nabídnout nevídanou trvanlivost. Její ovládání je elektrické a lze s ní manipulovat až do rychlosti 140 km/h, přičemž cyklus otevření či zavření trvá jen pět sekund. Dobru zprávou je, že mechanizmus nijak neomezuje výhled z vozu ani objem prostoru pro zavazadla, neboť je celý situován v horním úpatí sloupků C.

Psali jsme: Test - Opel Adam 1.4 Jam

Druhou významnější novinkou typové řady Opel Adam se stává nejnovější provedení převodovky s automatizovaným řazením Easytronic 3.0, jež má dle tvrzení výrobce nabídnout komfort samočinné rychlostní skříně a nižší spotřebu než u převodovky s manuálním řazením. V kombinaci se zážehovým motorem 1,4i/64 kW zajistí kombinovanou spotřebu 4,7 l/100 km, což je o 0,4 l/100 km méně než u standardní pětistupňové převodovky manuální.

Oproti předchozím variantám se toto ústrojí navíc vyznačuje rychlejšími i plynulejšími změnami převodů. V souvislosti s vylepšením nabídky řady Opel Adam zmiňme ještě paket Hashtag pro Adam Glam, jenž dále rozšiřuje škálu individualizačních prvků. Paletu barev k tomu doplnily odstíny Forget about Grey a Greenfellas.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: